Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 5.ročník r.2012- Den pro Afriku 

Jak už bývá zvykem  v Benešově nad Ploučnicí v době prázdnin se koná dobročinná akce na podporu dětí a rodin v Africe.Této akce se zůčastńuje i spousta osobností a hostů.I letos to nebylo jinak Na začátekcelé akce přijel zazpívat Hynek Tomm,který velmi často vystupuje se zpěvačkou Evou Pilarovou.Jeho zpěv byl nádherný a obohatil akci.Pak již následovalo přivítání hostů,kterých bylo opravdu hodně.Tím nejvzácnějším byla herečka Květa Fialová,p.poslanec J.Foldyna,Přemek Rabas.naši zastupitelé F.Ušák a A.Kulíková.Na akci přijela rodina Pavly Huslin  až  ze Švécka ,která nás pravidelně podporuje finančně.Pak již následovalo  úspěšné dražení věcí stylem kdo dá víc.Nejen ,že to byla  taková malá přetahovaná,ale i často jsme se u toho zasmáli.Po  přestávce  nás pobavila svým vystoupením herečka Květuška Fialová.Mluvila o tom jak dostala k narozeninám lachtana ale nechyběla ani pozvánka nás všech na její novou hru Oskar a růžová paní,kterou přijede zahrát ze Slováckým divadlem do našich končin zřejmě v měsíci říjnu.I přesto,že bylo venku velké vedro tak nám se akce moc líbila a již nyní se těšíme na další ročník.celkem se vybralo neuvěřitelných 21.020 Kč.které poputují na podporu dětí v Africe Nigérii a Zambii.Děkuji všem co darovali věci do bazarui aukce ,všem dražitelům a sponzorům!

Den pro Afriku byl opět úspěšný

Ve dnech 5.8-6.8.2011 proběhl v Benešově nad Pl. již 4 .ročník dobročinné akce nazvané Den pro Afriku.Během pátečního odpoledne se nám podařilo nashromáždit spoustu krásných věcí do Dobročinného bazaru.Ty nejhezčí  dary jsme pak vybraly do dobročinné aukce na sobotu.Na akci přijížděli lidé nejen z Benešova nad Pl. ,ale i z okolních měst ,vesnic i z celé ČR.Byli jsme mile potěšeni ,že během naší akce mezi nás opět přišla vynikající herečka a držitelka ceny Thálie 2011 paní Květuška Fialová . Radost nám udělala i naše paní starostka Mgr.Dagmar Tesarčíková,která se odpoledního programu taky zůčastnila a akci osobně   podořila.Zpestřením sobotního  programu bylo i vystoupení Aleše /kytara ,Lenky /housle a Radka /zpěv,kteří se postarali o příjemnou atmosféru celého dobročinného odpoledne.

p1470017.jpg

Nechyběl ani zpěvák z Nigérie ,pan doktor  Idunu Ogunwalle ,který na naše akce jezdí již pravidelně.Zároveň nám přítomným přetlumočil dopis z Afriky. „Děti píšou, že jsou za pomoc z Benešova moc vděčné. Ze všech darů prý mají ohromnou radost," citoval z dopisu Idunu.Pak následovalo krátké povídání s  herečkou Květuškou Fialovou.Musím říci ,že to bylo moc milé setkání s ní a její životní moudra leckteré lidi dojaly a pohladily po duši.Nesmírně si vážím její nevyčerpatelné oběti ,kdy i přes všechny její těžkosti se zdravíčkem přijela a akci osobně podpořila.Jak sama říká“Když můžu pomůžu,to je heslo ,kterého se držím.Nezištná pomoc je něco úžasného,člověka to naplní nepředstavitelným pocitem“,neskrývala nadšení herečka .Bylo evidentně vidět ,že se do Benešova nad Pl. moc těšila.Mnozí účastníci akce se tak měli možnost setkat se sní  na této akci poprvé  a pořídit si sní i fotografie a podpisy .

sam_7603.jpg

Pak již následovala samotná aukce ve které se dražily ty nejhezčí darované věci.Akci finančně podpořila i 5000.tis. darem rodina  p. Pavly.Huslin až ze Švédska .Celá dobročinná akce tak vynesla krásných 20.013 Kč. To je skvělý výsledek,zvláště v době kdy lidé mají trošku hlouběji do kapsy.Peníze poputují na nákup školních lavic v Nigérii a podporu dětí v Zambii.Závěrem bych chtěla poděkovat za všechny dary do dobročinného bazaru a aukce .Zvláště chci poděkovat cukrárně Pusinka ,p.Zikové,p.Špičkové,p.Sladké,Hit Flóře Děčín,květinářce Katce, víno Zlomek a Vávra,p.Košikové ,p.europ. Z.Roithové a taky všem dražitelům . Příští rok nás čeká již pátý ročník ,tedy takové malé jubileum .Již nyní  se těšíme a věříme ,že bude  5.ročník zrovna tak úspěšný a krásný jako ty ročníky předešlé. Bez vás všech by nebylo možné tuto akci uskutečnit a Africkým dětem   na dálku  pomáhat.

Ještě jednou vřelí dík všem a za vše!

Na  setkání  pro  afriku

     V pátek se uskutečnilo malé posezení  v klubovně MSK/BS-Aktivu  na Sokoláku . Na 50 lidí se sešlo aby  se mohli  osobně setkat  s významnou hereckou osobností Květou Fialovou a jejím hereckým partnerem Josefem Kubánikem ze Slováckého divadla v UH.Hradišti .Vzhledem k tomu že byl pátek 13.tého tak se nám akce vydařila a i počasí nám přálo.Lidé se potěšili s paní Květou Fialovou a nakonec došlo i na AUKCI. Velký zájem byl o fotku Květy Fialové kde je spolu s  Dalajlámou,  která se vydražila za 1300 Kč  a vydražil ji pan poslanec Jaroslav  Foldyna.  Během setkání zaspíval  pan doktor Idunu píseň Whisky to je moje gusto, která  mile naladila   všechny přítomné. V rámci této návštěvy u nás v Benešově nad Pl. si prohlédli i zdejší zámek, který se jim moc líbil.sdc11667.jpgVěříme, že se za rok opět sejdeme a budeme moct  alespoň  malinko přispět na děti v Africe , protože  nám není jedno ,že někde na druhém konci světa žijí lidé v bídě a strádání. 

 

 

 

 

 

 

Naše   pomoc  dětem  v    Africe

Mnoho lidí  zajímá  kdy a jak  tato pomoc vznikla.

     Obrazek V roce 2007 jsem se zůčastnila  v březnu  jedné akce na faře v Děčíně kde se povídalo o pomoci v Africe. Byla tam přítomna děčínská dobrovolnice v Africe Marcelka S.  Po skončení přednášky byla  možnost adopce dětí na dálku. Má dcera  Lucie si tam   tehdy adoptovala dvojčata Roberta a Tomase z africké  Zambii-Monze. Od té chvíle už nás doma bylo tedy o 2 více.Ještě téhož roku 2007 moje  dcera Lucie  odcestovala na charitativní pomoc do Afriky -Zambie a požádala mě abych jí poslala dopis  jejím adoptivním synům do Zambie. Byli tam dvě trička na  které jim vyrobila nápisy  TOMAS a ROBERT.  S velkým překvapením přišla v září odpověď a i fotka jak jsou kluci  Robert a Tomas vyfocení v těch tričkách.To mě udělalo velikou radost a zároveń mě to inspirovalo k větší angažovanosti v pomoci pro Afriku.To už  byl listopad 2007 a já zorganizovala setkání a povídání o Africe s Marcelkou S. i  u nás Benešově nad Pl. Přišlo dost lidí a i tato přednáška byla velice zajímavá a dokonce si asi 11 lidí adoptovalo děti ze Zambie-Monze. I nám přibyli zase v rodině další 2  adoptivní děti. Ještě před cestou do Afriky na Vánoce 2007 jsem Obrazekzorganizovala další akci s pomocí na Afriku. Bylo to setkání  velmi milé a na této akci se vybralo 8000 Kč.Tato pomoc byla využita  v Africe na nákup různých pomůcek k pletení košíků které je tam učila plést moje dcera Lucie.V průběhu pobytu dcery v Africe-Zambii mě požádala zda by se nedali vybrat nějaké peníze na  školu v Serenje-Kemumba.Děti tam sedí na zemi a ráda by jim do školy pořídila lavice. Opět jsem se rozhodla uspořádat akci na tuto pomoc.Dalo to hodně práce vše zařídit a udělat tak aby se všichni zůčasnění akceObrazek cítili dobře a  aby věděli, že peníze které se vyberou při této akci  poputují na  školu v Kebumbe .Bylo moc fajn ,že mě podpořila v tomto projektu i významná herecká osobnost paní Květa Fialová Akce se velice zdařila a vybralo se celkem 34 000 Kč. Ty jsem pak odeslala do Zambie mojí dceři Lucii aby se postarala o to aby se pořídili lavice a stoly do školy. Vše dobře dopadlo a tak za svého pobytu v Serenje byly stoly a židle  za slavnostního ceremoniálu předány. V září se ještě vydala na cestu doObrazek Monze kde navštívila své dvě sponzorované děti Roberta a Tomase. Byl to pro ni velký zážitek .Nakonec z peněz co zbyli nakoupila adoptivním dětem a  jejím rodinám  mouky,boty,oblečení a nafotila  děti a zjistila o nich další podrobnosti. Po návratu Lucie  z Afriky   v  prosinci  2008 jsem uspořádala  v Benešově setkání s ní a tak nás informovala  o celé cestě v Africe i využití peněz  z našich akcí.Nakonec nám promítla svůj  film  nazvaný Zambijský sen. 

      V době Vánoční  roku 2008 jsem se podílela na uspořádání 1.CHaritativního plesu na Děčínsku. Sehnala jsem  spoustu kamarádů  na tento ples a měla na starost  bohatou  tombolu.Zajistila jsem zpěváka Hynka Tomma ,který byl opravdu velice ochotný přijed i přesto ,že to bylo v době Vánoční a počasí nic moc.Na tomto plese se vydělalo pro děti 14 000 Kč. a  byly odeslány do Zambie paní učitelce Mbuzi ,která má děti v Africe na starost. Děti si udělali za naše vybrané peníze Vánoční besídku spolu i s  rodiči. Z  této akce  námObrazeknechali  natočit  video ,které ná moc potěšilo a které má sloužit  k větší důvěře  .To mě inspirovalo natolik ,že jsem se rozhodla  8.8.2009  uspořádat  tedy  již     2.ročník Dne pro Afriku .  " Opět měla přijed herecká osobnost  paní  Květa Fialová ,ale rodinné důvody "  zemřel jí manžel   jí v to zabránili. Měla jsem pro ni připravené překvapení k jejím 80-tinám ,které jsem jí předala příležitostně   až o 4 měsíce déle tedy v prosinci 2009 a  tady  je záznam z tohoto setkání a překvapení.

 Akce  2. ročník Den pro Afriku dopadla velice moc  dobře  a i lidé , kteří přišli měli krásný pocit , že mohli pomoci dětem v Africe.Tato akce vynesla přes 50 000 Kč.  Peníze   z této akce poputují za dětmi do Zambie -Monze o Vánocích 2009 na pořízení školních  pomůcek,očkování,nákup bot ,mouky a vánoční besídku a částečně na úhradu režije spojené s cestou do Zambie.Peníze jsem již předala vedoucí projektu Marcele  S. a  požádala je  aby do konce února 2010 až se vrátí ze Zambie -Monze  mě podaly  zprávu o tom jak byli tyto peníze použity a na  konkrétně  na co.Určitě se pak zde o této návštěvě dovíte více.

Je pravdou ,že tam lidé žijí v nepředstavitelných podmínkách ,nemocech,bídě a podobně ale  na druhou stranu by mohli vyvážet jejich  úsměv , laskavost , pokoru , dobrotu  a ochotu si pomáhat .


Návštěva dětí v Africe v lednu 2010

  V  srpnu 2009  jsme uskutečnili v Benešově  nad Ploučnicí již 2. ročník  Dobročinné  akce na pomoc Africe. Celá akce vynesla krásných 51 600 Kč.Peníze byly určeny  pro děti  / sirotky   v Africe Monze. Tato návštěva se uskutečnila ve dnech 3.1.2010 -21.1.2010. Z peněz se nakoupily deky pro děti,uniformy  pro děti do školy ,léky  a nakoupení věcí na Vánoční besídku. Dětem byly  předány  také dopisy a dárky Obrazekod  svých sponzorů .Měli radost i z nafukovacích balónků...ObrazekDalší ročník dobročiného bazaru a následné aukce bude opět v srpnu 2010. Na tuto akci  již přislíbila  svoji účast herečka paní Květa Fialová.Všem lidem, kteří tuto akci podpořili finančně i věcně moc a moc děkuji. Bez vás by to nebylo možné uskutečnit tuto pomoc Africe.Těším se na další již 3.ročník.Doufám,že se akce  vydaří tak jako ty dva předešlé ročníky.Již nyní vás všechny zvu.Děkuji taky paní Janě Čechové která našila sukýnky a kapsáře pro děti do Afriky.Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 1.Charitativní   Ples 

Ve Vánočním čase se podařilo uskutečnit 1.charitativní ples  na Děčínsku. Byl na podporu 138 černoušků v Africe Monze. Podpořit je přijel i zpěvák ústřední písně  Kameňák 3  Hynek Tomm Obrazek, mažoretky  Boletice a tanečníci z Respektu. Všichni se krásně bavili  a na Vánoční besídku v Monze se vydělalo 14.000 Kč

Zde jsou fotky s této akce

 

 

 

SETKÁNÍ SPONZORŮ DĚTÍ  ZAMBI - MONZE

Dne 25.3.2009 jsme měli v Děčíně setkání Adoptivních rodičů v Zambii - MONZE.

         Měli jsme tak opět možnost společně se sejít a popovídat si o další spolupráci a podpoře našich sirotků v Monze. Velkou radostí nám bylo i to ,že jsme shlédli DVD z Vánoční besídky našich dětí v Monze i s překladem Marcelky Suchánkové.

ObrazekAni nevíte jakou prožívá člověk radost , když vidí ,že naše společná dobrovolnícká pomoc spojuje konkrétní lidi ze dvou konců světa.Lidi kteří se chtějí solidárně dělit a dávat , s těmi , kteří naši pomoc potřebují a přijímají. Na DVD byli natočené všechny naše sponzorované děti - některé i s 1 rodičem i paní učitelka MBUZI , která to má v Zambii sama na starost. Rádi bychom naše děti opět jeli navštívit  zase na Vánoce  tohoto roku . Budeme rádi když nás v tomto projektu lidé podpoří finančně i dary. Můžou si taky zakoupit DVD a tím přispět na děti v Monze .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 VÁNOCE  V  MONZE

Vše o dětech v Monze

Paní   učitelka Mbuzi -- učitelka  v mateřské školce  v Monze spolu s rodiči  našich adoptivních dětí   nám natočila  video  z  Vánoční besídky v Monze našich sponzorovaných dětí.

ObrazekDVD nechali natočit profesionální firmou v Zambii.Chtěli nám udělat radost .Již jsme ho zhlédli a je pěkné. DVD se nyní spracovává neboť přišlo poškrábané asi na dvou místech. Věříme ,že se nám to podaří vše  opravit a taky  udělat překlad. DVD bude ke koupi za  100.-Kč. a výtěžek půjde na  pomoc Africe - Monze

 

 

 Na rozloučenou pro Lucku takhle zatančili.

 

 

 


 

http://www.iyobosahelpinghand.com/

 

 

 

http://www.kurzy.cz/kalkulacka/pridavky-na-dite/ přídavky na děti